Zakaz Handlu w Maju – Co nas czeka?

Podsumowanie zakazu handlu (wolne niedziele) w maju

Maj pod kątem zakazu handlu zapowiada się łagodniej w porównaniu do kwietnia. Dla przypomnienia – w kwietniu mieliśmy dość wyjątkową sytuację, gdyż było to jeden z tych miesięcy, kiedy wolne niedziele dominowały, gdyż zakaz handlu objął wszystkie niedziele oprócz ostatniej (29-go kwietnia).

W maju natomiast zaczynamy od dwóch świąt (1 oraz 3 maja), kiedy zakaz handlu obowiązuje, ale można powiedzieć, że to złe miłego (jak na warunki ustawy o zakazie handlu) początki, gdyż następne niedziele zapowiadają się całkiem nieźle i biorąc pod uwagę końcówkę kwietnia, mamy pod rząd dwie niedziele z otwartymi sklepami.

wolne niedziele w maju

W sumie w maju mamy dwie niedziele z otwartymi sklepami (06.05 oraz 27.05), dwie wolne niedziele (13.05 oraz 20.05), do tego trzy dni świąteczne objęte zakazem handlu (01.05, 03.05 oraz 20.05).

Koniec maja i początek czerwca to z kolei dwie niedziele handlowe pod rząd, analogicznie dla przełomu kwietnia i maja.

Podsumowując maj:

  • 2 x niedziela handlowa
  • 2 x wolna niedziela
  • 3 x święto (wolne od handlu)

Wszystkie dni objęte zakazem handlu, jak i niedziele handlowe można sprawdzić w naszym Kalendarzu lub przy pomocy naszej aplikacji Dni Bez Handlu – Wolne Niedziele, które dodatkowo zawiera wyszukiwarkę sklepów otwartych w wolne niedziele.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.