Zakaz handlu w kwietniu

Podsumowanie zakazu handlu w niedziele w kwietniu

Kwiecień będzie szczególnym dniem pod kątem zakazu handlu w roku 2018, gdyż dopiero na sam koniec miesiąca, 29-go kwietnia przypada pierwsza niedziela handlowa. Tym samym będziemy mieć ponad miesiąc przerwy między dwoma niedzielami z dozwolonym handlem.

Jest to najdłuższa taka przerwa w całym roku 2018, w lipcu i wrześniu zakaz handlu w niedziele także może nam się dać nieco we znaki, gdyż będziemy mieli trzy niedziele z rzędu objęte zakazem handlu. Natomiast w grudniu czeka nas odmiana i tylko jedna niedziela w tym miesiącu będzie objęta zakazem handlu, pozostałe będę niedzielami handlowymi.

Warto także odnotować, iż w najbliższą sobotę 31.03.2018 sklepy będą otwarte maksymalnie do godziny 14:00 (zgodnie z ustawą o zakazie handlu).

Wiele sklepów już informuje klientów o tym, że będą otwarte nieco krócej, do godziny 12:00-13:00 (zapewne ze względu na czas potrzebny na zabezpieczenie towarów na czas przerwy świątecznej, a zgodnie z ustawą pracownicy nie mogą w tym dniu pracować dłużej niż do 14:00).

Zakupy będzie można zrobić dopiero we wtorek po świętach i warto o tym pamiętać.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.