Zakaz Handlu w Czerwcu – Co nas czeka?

Podsumowanie zakazu handlu (wolne niedziele) w czerwcu

Czerwiec będzie pierwszym miesiącem od momentu wejścia w życie ustawy o zakazie handlu w niedziele, w którym reguły Otwarte/Zamknięte będą wreszcie czytelne – bez żadnych wyjątków, dodatkowych dni itp.

Mamy wobec tego dwa dni z sklepami zamkniętymi w niedziele (wolne niedziele) oraz dwa dni, kiedy zakaz handlu w niedziele nie obwiązuje (niedziele handlowe).

Zgodnie z ustawą o zakazie handlu – pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca oznacza niedziele handlowe i otwarte sklepy. Natomiast dwie pozostałe niedziele objęte będą zakazem handlu (wolne niedziele).

Maj pod kątem samych niedziel był mocno zbliżony do czerwca, jednak doszły nam jeszcze trzy dni świąteczne, dla których obowiązywał zakaz handlu. Z kolei kwiecień był tym miesiącem, kiedy wolne niedziele dominowały, gdyż zakaz handlu objął wszystkie niedziele oprócz ostatniej (29-go kwietnia).

 

Wszystkie dni objęte zakazem handlu, jak i niedziele handlowe można sprawdzić w naszym Kalendarzu lub przy pomocy naszej aplikacji Dni Bez Handlu – Wolne Niedziele, które dodatkowo zawiera wyszukiwarkę sklepów otwartych w wolne niedziele.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.