Wolne niedziele – godziny otwarcia sklepów w piątki oraz soboty

Podsumowanie zmian w działaniu sklepów w Polsce po wprowadzeniu zakazu handlu (wolne niedziele).

Minęły już dwa miesiące od momentu wejścia w życie ustawy o zakazie handlu w niedziele i wprowadzeniu tzw. wolnych niedziel. Przyjrzyjmy się, jak wpłynęło to na zasady działania największych sieci handlowych w Polsce.

Biedronka

Biedronka

Zgodnie z oficjalnym komunikatem Biedronki, postanowiono wydłużyć godziny otwarcia sklepów przed wolnymi niedzielami, szczegóły poniżej (oficjalne informacje ze strony biedronka.pl):

Wydłużenie godzin otwarcia sklepów w każdy piątek i sobotę o godzinę, dzięki czemu będą one czynne przynajmniej do godz. 22.00. Część sklepów w wybranych lokalizacjach będzie czynna nawet do godz. 23.00.

• Otwarcie wszystkich kas w sklepach Biedronka w godzinach szczytu w piątki i soboty. Ich zakres godzinowy może się różnić w zależności od lokalizacji, jednak gwarancja wszystkich otwartych kas obejmie 5 godzin w każdym z tych dni.

• Zwiększona częstotliwość dostaw do sklepów w okresie weekendowym tak, by zapewnić pełną dostępność produktów świeżych oraz promocyjnych.

• Większa liczba promocji w ciągu tygodnia tak, by ruch klientów rozłożył się bardziej równomiernie na poszczególne dni.

Pisaliśmy wcześniej o zasadach działania zakazu  i przypominamy, że w kilku Biedronkach można zrobić zakupy także w wolne niedziele – znajdziecie je w naszej aplikacji wśród pozostałych czynnych sklepów w Waszej okolicy.

Godziny otwarcia wszystkich Biedronek znajdziecie tutaj.

Lidl

Lidl

W przypadku Lidla godziny zamknięcia sklepów w piątki i soboty zostały wydłużone od marca 2018 do godz. 22:00. Listę sklepów znajdziecie tutaj.

Kaufland

Kaufland

Kaufland z kolei nie wprowadził żadnych zmian, sklepy są zatem otwarte w piątki oraz soboty tak jak do tej pory i nie ma wydłużonych godzin otwarcia ze względu na wolne niedziele.

Tesco

Tesco

W przypadku Tesco także bez większych zmian, zgodnie z oficjalnym stanowiskiem:

W odpowiedzi informujemy, że w soboty poprzedzające niedziele bez handlu nasze sklepy czynne są zgodnie ze standardowymi godzinami otwarć, jednak nie dłużej niż do 23:00 (sklepy czynne standardowo do 24:00 lub całodobowe).

 

Carrefour

Carrefour

W przypadku Carrefour mamy kilka obszarów do sprawdzenia.

Po pierwsze – standardowe duże sklepy i tutaj komunikat sieci poniżej.

Ulegną zmianie godziny otwarcia wybranych super- i hipermarketów w Polsce, a decyzje będą podejmowane w zależności od lokalnego zapotrzebowania. Aktualne informacje o czasie pracy sklepów Carrefour są dostępne pod adresem: https://sklep.carrefour.pl/pl.

 

Po drugie – mniejsze sklepy z sieci (Carrefour Express):

Nasze sklepy convenience działające w modelu franczyzowym będą oferowały klientom możliwość dokonywania zakupów także w niedziele. Decyzje w tym zakresie podejmą właściciele sklepów Express.

Z naszej strony możemy tylko potwierdzić, że pierwsze sklepy Carrefour Express są już u nas widoczne jako otwarte w module wyszukiwania w aplikacji.

 

Po trzecie – zakupy przez internet, które działają jak do tej pory

Jednocześnie klienci sklepu internetowego Carrefour.pl będą mogli robić zakupy w niedziele wolne od handlu – proces wyboru produktów, płatności i przekazania do realizacji jest w pełni automatyczny. Odbiór zakupów spożywczych w niedziele będzie możliwy w formie dostawy do domu, odbioru w Coolomatach oraz odbioru w punkcie Carrefour Drive. Dla klientów robiących zakupy przez aplikację mobilną Mój Carrefour będzie dostępna również opcja dostawy tego samego dnia. Zakupy spożywcze na Carrefour.pl są obejmują swoim zasięgiem teren Warszawy.

 

POLOmarket

Polo

W przypadku sieci POLOmarket godziny otwarcia sklepów nie uległy zmianie i wolne niedziele nie mają wpływu na funkcjonowanie tych placówek.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.