Dlaczego stworzyliśmy aplikację o zakazie handlu?

Powody podjęcia decyzji o stworzeniu aplikacji "Dni Bez Handlu - Wolne Niedziele"

Aplikacja „Dni bez handlu – wolne niedziele” powstała z potrzeby chwili. Im bliżej było 4-go marca (pierwsza oficjalna niedziela objęta regułami nowej ustawy), tym bardziej zauważaliśmy, że sporo osób nie ma pojęcia, jak to tak naprawdę ma działać:

  • Kiedy sklepy będą zamknięte?
  • Jakie sklepy będą zamknięte?
  • Czy pierwsza niedziela objęta zakazem handlu to ta 4-go marca czy później?

To były najczęściej pojawiające się pytania. Obok nich było jednak także kilka innych, które również zwróciły naszą uwagę:

  • Naprawdę zakaz mówi też o tym, że w sobotę będzie otwarte tylko do 14:00? Kiedy to będzie?
  • Jak to jest z tym zakazem? Miało być pierwsza i ostatnia, a cały kwiecień jest pozamykane?
  • To się jeszcze ma potem zmieniać znowu?

Postanowiliśmy coś z tym zrobić, a że nie lubimy kopiować czegoś, co już istnieje, zaczęliśmy od sprawdzenia, czy na rynku jest już jakaś oferta, która pozwalałaby na rozwiązanie nurtujących nas kwestii. Okazało się, że są już pierwsze aplikacje i proste stronki, ale nie ma kompleksowego rozwiązania. Wszystkie istniejące narzędzia nie spełniały naszych oczekiwań i podjęliśmy decyzję, żeby stworzyć coś swojego.

Tak właśnie narodziła się nasza aplikacja i wraz z nią strona internetowa oraz profil na facebooku. Zależało nam, aby docierać do jak najszerszego grona odbiorców, w którym każdy może mieć swój preferowany kanał komunikacji (przykładowo nie wszyscy chcą instalować aplikacje na telefonie).

Pierwsze reakcje użytkowników były bardzo pozytywne – zakaz handlu okazał się nie taki straszny, kalendarz zawierający wolne niedziele i te, kiedy sklepy są zamknięte, spełniał swoją funkcję. Zdecydowaliśmy, że będziemy wobec tego rozwijać nasz serwis dalej.

 

Więcej o samej aplikacji można przeczytać tutaj.

Tutaj można pobrać aplikacją ze sklepu Google Play.

Tutaj można pobrać aplikację ze sklepu iTunes.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.